Yaşam

Yazar Osman Koca: “Okuduğumuz Her Kitap İçimizdeki Manevi Dünyamızı Zenginleştirir”

Muharrir Osman Koca, Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin her ay farklı bir yazarı ağırladığı “Gençlerle Birebir Sohbetler” etkinliklerinin konuğu oldu.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin, gelecekte edebiyata ve yazarlığa ilgi duymayı düşünen gençlere yönelik düzenlediği Gençlerle Birebir Sohbetler’in bu ayki konuğu Yazar Osman Koca oldu. Her ay çocukları ve gençleri kitap dünyasında yolculuğa çıkaran, yepyeni ufuklara farklı pencerelerden bakmalarını sağlayan Zeytinburnu Bilgi Evleri öğrencileri, Yazar Osman Koca ile oldukça verimli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

“HER GÜN EN AZ 2 SAAT KİTAP OKUYUN”
Genç üyelerin çok soru sorduğu Muharrir Koca, geleceğin yazarlarına şu tavsiyelerde bulundu: “Yazar olabilmek için öncelikle kocaman bir yüreğinizin olması gerekiyor. Çünkü o kalbe bütün dünyanın sevgisini sığdırabilmeliyiz. Ancak sadece büyük bir kalp yeterli değildir. İçimizdeki bu duyguları ifade edebilmek için geniş bir kelime dağarcığına ihtiyacımız var. İçimizde asla dinmeyecek bir merak duygusu olmalı. Merak etmeyen hiçbir şey yapamaz. “Her gün 2 saat düzenli olarak kitap okumalıyız.”

 

“BAŞARI İÇİN SABIR VE DİSİPLİN GEREKLİ”
Koca, tavsiyelerine uyarak hayallerin önemine vurgu yaparak, “Hayalleriniz varsa, düzenli kitap okuyorsanız, insanlara sevgi ve saygıyla yaklaşıyorsanız geleceğin yazar adayısınız.” Sözleriyle üyelerini bol bol okumaya ve yazmaya teşvik etti. Sabır ve disiplinli çalışmanın anahtarı olduğunu belirten Koca, söyleşiye katılan üyeler için “Dost Eli” kitabını imzalayarak programı sonlandırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkizilirmak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu