Yaşam

‘9. Uçabildiğimiz Kadar Yüksek: Masal Bilim Şenliği’nde minikler hem öğrendi hem de eğlendi

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (ASHMYO) Çocuk Gelişimi Programı tarafından klasik olarak düzenlenen “Uçabildiğimiz Kadar Yüksek: Masal Bilim Şenliği”nin bu yıl 9’uncusu düzenlendi. ASHMYO Çocuk Gelişimi Programı tarafından klasik olarak düzenlenen şenlikte Karşıyaka Hasan Kaya İşitme Engelliler Özel Eğitim Anaokulu’nda okul öncesi eğitim gören 3-6 yaş arası çocuklar masallarla buluştu. Festival, masallarla çocukların bilimsel bakış açısını geliştirmeyi amaçlıyor.

Lise Müdürü Doç. Ali Ekşi, “Okulumuz Çocuk Gelişimi programı tarafından bir klasik olarak düzenlenen ‘Uçabildiğimiz Kadar Yüksek: Bilim Masalları Şenliği’nin bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirdik. Şenlikte öğrencilerimiz okul öncesi eğitimde 3-6 yaş arası çocuklara masallarla bilimi anlattılar. Atölyeler kurarak onlara unutamayacakları çok keyifli anlar yaşattı. Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak tüm programlarımızda geliştirdiğimiz projelerle topluma hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu şenliğe katılan tüm hocalarıma ve öğrencilerime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuk Gelişimi Programı örgün ve ortaöğretim öğrencileri, dünya masallarını ve Anadolu’nun geniş masal kültüründen eserleri festivalde seslendirdi. Egeli öğrenciler kendi eğitim materyalleri, süslemeleri ve eğitici etkinlikleriyle minikleri hem eğlendirdi hem de bilgilendirdi. Toplamda 7 farklı masal atölyesi kuran Egeli gençler, minik öğrencilerin bilimi eğlenceli ve öğretici bir şekilde öğrenmelerini sağladı.

“Uçabildiğimiz Kadar Yüksek Masallarda Bilim Şenliği” 2014 yılından bu yana farklı okullarda etkinliklerine devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu