Haber

Türkiye İşitme Engelli Kadın Milli Basketbol Takımı Dünya Şampiyonluğu hedefliyor

Yunanistan’ın Girit kentinde düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası’na katılan Türkiye İşitme Engelli Kadın A Milli Basketbol Takımı’nın hedefi şampiyonluk.

İşitme engelli milli sporcular, kamp döneminde sıklıkla kullandıkları “Sınırları Biz Belirliyoruz” sloganının bu turnuvaya damgasını vuracağını belirtti. İdis İşitme Merkezleri’nin ve tüm Türkiye’nin desteğini arkalarında hisseden oyuncular, büyük bir motivasyonla şampiyonaya hazırlandıklarını ifade etti. İşitme engelliler spor dalları ortasında yeteneklerin sergilendiği en değerli turnuvalardan biri olan Dünya Sağırlar Basketbol Şampiyonası sadece ulusal bir sorun değil aynı zamanda sporun birleştirici gücünü de gözler önüne seriyor. Engelli sporcuların aktif bir yaşam sürmeleri için Bu bilinçle şampiyonaya hazırlanan sporcular, disiplinli bir hazırlık sürecinden geçtikleri dikkat çekti.

“Daha önce yaptık, yine yaparız”

Şampiyonanın çok değerli bir süreç ve hazırlık içerdiğinin altını çizen Türkiye Sağır Spor Federasyon Lideri Kerim Vural, “Gurur kaynağımız Kadın Basketbol A Milli Takımımızın Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikincisi olma başarısına yeni bir halka daha ekleyeceğini biliyorum. Kızlarımıza güvenimiz tam çünkü onlar sadece basketbolda değil hayatta da gösterdiğin azim, cesaret ve azimle herkese örnek oluyorsun.Sadece kendi sınırlarını aşmıyorlar, diğer insanlara da ilham veriyorlar.Ne kadar büyük olduğunu tüm dünyaya göstereceklerini biliyorum. sahip oldukları potansiyeli bu şampiyonada da aynı özveriyi göstererek ülkemizi en doğru şekilde temsil edeceklerine ve bizleri gururlandıracaklarına gönülden inanıyorum.Sesimiz spor olsun, dünya duysun” dedi. – İSTANBUL

payas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu